Soccer Schedule

Soccer - Sunday Coed (Late Summer '19)

Sponsors

Sunday, July 28

Toepoke FC forfeited to The Pick Me Ups.
Red Herrings forfeited to Solidly Mediocre.
  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  Futbolitos FC [3]
vs
 
  C-Raccoons [6]
6:00 PM
 
  SkySloper's [4]
vs
 
  Team Z [0]
7:00 PM
 
  AFC Arden [8]
vs
 
  Goonies [3]
8:00 PM
 
  Benchwarmers [2]
vs
 
  Team Iceland [4]
 
  Hangover 916 [6]
vs
 
  Team A [5]
9:00 PM
 
  Phoenix FC [4]
vs
 
  The B Team [5]
 
  Amigos FC [1]
vs
 
  The Crew FC [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, August 4

No Games, Granite Closed

Sunday, August 11

  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  Team Z [1]
vs
 
  Hangover 916 [2]
 
  Phoenix FC [3]
vs
 
  Solidly Mediocre [4]
6:00 PM
 
  The Pick Me Ups [3]
vs
 
  Goonies [2]
 
  AFC Arden [7]
vs
 
  Benchwarmers [2]
7:00 PM
 
  The B Team [2]
vs
 
  The Crew FC [2]
8:00 PM
 
  Team Iceland [5]
vs
 
  Toepoke FC [0]
 
  SkySloper's [2]
vs
 
  C-Raccoons [4]
9:00 PM
 
  Futbolitos FC [1]
vs
 
  Team A [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, August 18

No Games, Granite Closed

Sunday, August 25

SkySloper's forfeited to Futbolitos FC.
  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  Red Herrings [3]
vs
 
  The Crew FC [7]
6:00 PM
 
  The B Team [2]
vs
 
  Amigos FC [5]
 
  Team A [2]
vs
 
  Team Z [1]
7:00 PM
 
  Benchwarmers [5]
vs
 
  Toepoke FC [0]
 
  Goonies [4]
vs
 
  Team Iceland [5]
8:00 PM
 
  AFC Arden [2]
vs
 
  The Pick Me Ups [2]
9:00 PM
 
  Hangover 916 [8]
vs
 
  C-Raccoons [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 1

No Games, Labor Day Weekend

Sunday, September 8

  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  SkySloper's [3]
vs
 
  Hangover 916 [5]
6:00 PM
 
  C-Raccoons [6]
vs
 
  Team A [1]
7:00 PM
 
  Real Thirsty FC [6]
vs
 
  Phoenix FC [1]
8:00 PM
 
  Benchwarmers [4]
vs
 
  Goonies [2]
 
  Amigos FC [3]
vs
 
  Red Herrings [0]
9:00 PM
 
  Futbolitos FC [0]
vs
 
  Team Z [2]
 
  Toepoke FC [0]
vs
 
  AFC Arden [5]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 15

Registration Opens
Toepoke FC forfeited to Goonies .
  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  Amigos FC [1]
vs
 
  Real Thirsty FC [3]
 
  Red Herrings [1]
vs
 
  Phoenix FC [4]
6:00 PM
 
  AFC Arden [2]
vs
 
  Team Iceland [0]
7:00 PM
 
  Team A [1]
vs
 
  SkySloper's [3]
 
  Hangover 916 [7]
vs
 
  Futbolitos FC [2]
8:00 PM
 
  Solidly Mediocre [3]
vs
 
  The B Team [3]
 
  Team Z [0]
vs
 
  C-Raccoons [3]
9:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 22

Early Bird Ends
  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  Goonies [2]
vs
 
  AFC Arden [2]
 
  Benchwarmers [2]
vs
 
  Team Iceland [3]
6:00 PM
 
  Real Thirsty FC [6]
vs
 
  The B Team [1]
7:00 PM
 
  The Pick Me Ups [4]
vs
 
  Toepoke FC [0]
 
  C-Raccoons [4]
vs
 
  Futbolitos FC [3]
8:00 PM
 
  Team Z [0]
vs
 
  SkySloper's [5]
 
  Phoenix FC [0]
vs
 
  The Crew FC [5]
9:00 PM
 
  Team A [6]
vs
 
  Hangover 916 [7]
 
  Solidly Mediocre [1]
vs
 
  Amigos FC [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 29

  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  The Crew FC [5]
vs
 
  Real Thirsty FC [0]
6:00 PM
 
  Phoenix FC [1]
vs
 
  Amigos FC [2]
 
  Team Iceland [5]
vs
 
  Toepoke FC [0]
7:00 PM
 
  Team Z [2]
vs
 
  Hangover 916 [6]
 
  Benchwarmers [1]
vs
 
  AFC Arden [2]
8:00 PM
 
  Team A [0]
vs
 
  Futbolitos FC [3]
 
  The B Team [1]
vs
 
  Red Herrings [2]
9:00 PM
 
  SkySloper's [6]
vs
 
  C-Raccoons [3]
 
  The Pick Me Ups [8]
vs
 
  Goonies [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 6

Registration Closes
Toepoke FC forfeited to Benchwarmers.
  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  The Pick Me Ups [1]
vs
 
  AFC Arden [3]
 
  Team Z [5]
vs
 
  Team A [9]
6:00 PM
 
  Futbolitos FC [1]
vs
 
  SkySloper's [5]
 
  Hangover 916 [3]
vs
 
  C-Raccoons [3]
7:00 PM
 
  Phoenix FC [3]
vs
 
  The B Team [0]
8:00 PM
 
  The Crew FC [1]
vs
 
  Amigos FC [3]
9:00 PM
 
  Goonies [4]
vs
 
  Team Iceland [7]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 13

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 Field 2
5:00 PM
 
  Amigos FC [3]
vs
 
  The Crew FC [1]
6:00 PM
 
  SkySloper's [2]
vs
 
  C-Raccoons [1]
 
  Amigos FC [1]
vs
 
  Real Thirsty FC [3]
7:00 PM
 
  Team Iceland [4]
vs
 
  AFC Arden [1]
 
  SkySloper's [1]
vs
 
  Hangover 916 [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)