Soccer Schedule

Soccer - Sunday PM Coed (Winter '22)

Sponsors

Sunday, February 6

  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Flamingos [7]
vs
 
  Watermelón [3]
6:30 PM
 
  OG RACCOONS [6]
vs
 
  Team Moms [1]
 
  Asparagus-F.C [2]
vs
 
  Benchwarmers [5]
7:30 PM
 
  Wolf Pack [2]
vs
 
  Crew FC [1]
8:30 PM
 
  Mellow Yellow [5]
vs
 
  Los Zorros [2]
 
  Phoenix FC [0]
vs
 
  Jalisco FC [2]
9:30 PM
 
  Couch Potatoes [5]
vs
 
  Blue Steel [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 13

No Games Enjoy the Super Bowl

Sunday, February 20

  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Blue Steel [5]
vs
 
  Phoenix FC [4]
 
  Team Moms [1]
vs
 
  Los Amigos FC [3]
6:30 PM
7:30 PM
 
  Kickin It FC! [7]
vs
 
  Flamingos [3]
 
  OG RACCOONS [7]
vs
 
  Watermelón [3]
8:30 PM
 
  The Avengers [0]
vs
 
  Benchwarmers [3]
 
  Crew FC [4]
vs
 
  Asparagus-F.C [1]
9:30 PM
 
  Jalisco FC [5]
vs
 
  Los Zorros [3]
 
  Ice Cold Phatties [2]
vs
 
  Wolf Pack [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 27

  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Blue Steel [3]
vs
 
  Jalisco FC [8]
 
  Asparagus-F.C [5]
vs
 
  The Avengers [1]
6:30 PM
 
  Mellow Yellow [6]
vs
 
  Phoenix FC [2]
 
  Los Zorros [3]
vs
 
  Couch Potatoes [2]
7:30 PM
 
  Los Amigos FC [2]
vs
 
  Flamingos [1]
 
  Republic's Finest [4]
vs
 
  Team Moms [6]
8:30 PM
 
  Foosballers FC [6]
vs
 
  OG RACCOONS [3]
9:30 PM
 
  Wolf Pack [3]
vs
 
  Crew FC [2]
 
  Watermelón [3]
vs
 
  Kickin It FC! [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 6

Games Postponed to April 10th due to electrical issues

Sunday, March 13

Phoenix FC forfeited to Couch Potatoes .
  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Benchwarmers [4]
vs
 
  Wolf Pack [1]
6:30 PM
 
  Blue Steel [5]
vs
 
  Los Zorros [0]
 
  Mellow Yellow [4]
vs
 
  Jalisco FC [10]
7:30 PM
 
  Team Moms [3]
vs
 
  Kickin It FC! [4]
8:30 PM
 
  Asparagus-F.C [4]
vs
 
  Crew FC [7]
9:30 PM
 
  Flamingos [2]
vs
 
  OG RACCOONS [3]
 
  Foosballers FC [2]
vs
 
  Watermelón [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 20

  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Benchwarmers [3]
vs
 
  Crew FC [5]
6:30 PM
 
  The Avengers [2]
vs
 
  Wolf Pack [3]
7:30 PM
 
  Mellow Yellow [7]
vs
 
  Blue Steel [1]
8:30 PM
 
  Jalisco FC [13]
vs
 
  Couch Potatoes [1]
 
  Flamingos [1]
vs
 
  Team Moms [5]
9:30 PM
 
  Los Amigos FC [1]
vs
 
  OG RACCOONS [3]
 
  Phoenix FC [3]
vs
 
  Los Zorros [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 27

Registration Opens
  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Kickin It FC! [5]
vs
 
  Los Amigos FC [1]
 
  Los Zorros [1]
vs
 
  Jalisco FC [6]
6:30 PM
 
  The Avengers [4]
vs
 
  Crew FC [6]
 
  Flamingos [3]
vs
 
  Foosballers FC [0]
7:30 PM
 
  Benchwarmers [1]
vs
 
  Asparagus-F.C [7]
 
  Wolf Pack [6]
vs
 
  Ice Cold Phatties [0]
8:30 PM
 
  Team Moms [4]
vs
 
  Watermelón [4]
9:30 PM
 
  Blue Steel [5]
vs
 
  Couch Potatoes [8]
 
  Phoenix FC [5]
vs
 
  Mellow Yellow [5]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 3

Early Bird Ends
  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Foosballers FC [2]
vs
 
  Team Moms [3]
 
  Los Zorros [2]
vs
 
  Mellow Yellow [5]
6:30 PM
 
  Watermelón [2]
vs
 
  Los Amigos FC [4]
 
  Kickin It FC! [4]
vs
 
  OG RACCOONS [3]
7:30 PM
 
  Jalisco FC [5]
vs
 
  Blue Steel [0]
 
  Benchwarmers [3]
vs
 
  Crew FC [3]
8:30 PM
 
  Phoenix FC [3]
vs
 
  Couch Potatoes [3]
 
  The Avengers [2]
vs
 
  Wolf Pack [1]
9:30 PM
 
  Flamingos [4]
vs
 
  Republic's Finest [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 10

Couch Potatoes forfeited to Jalisco FC .
Byes
Benchwarmers, The Avengers, Los Amigos FC, Team Moms
  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Asparagus-F.C [2]
vs
 
  Wolf Pack [0]
6:30 PM
 
  Watermelón [5]
vs
 
  Flamingos [3]
 
  Crew FC [5]
vs
 
  Ice Cold Phatties [1]
7:30 PM
 
  Phoenix FC [6]
vs
 
  Los Zorros [1]
8:30 PM
 
  Mellow Yellow [3]
vs
 
  Blue Steel [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 17

Registration Closes
Makeup Games
The Avengers forfeited to Benchwarmers.
Los Amigos FC forfeited to Team Moms.

Sunday, April 24

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 Field 2
5:30 PM
 
  Los Amigos FC [1]
vs
 
  OG RACCOONS [3]
6:30 PM
 
  Mellow Yellow [1]
vs
 
  Jalisco FC [5]
 
  Asparagus-F.C [2]
vs
 
  Benchwarmers [5]
7:30 PM
 
  OG RACCOONS [4]
vs
 
  Kickin It FC! [6]
 
  Benchwarmers [0]
vs
 
  Crew FC [5]

Visitor (first team) vs Home (second team)